Moje lekarskie opowieści
Kategorie: Wszystkie | Opinie | Różne | Studia | praca
RSS
sobota, 10 marca 2018

Byłam na spotkaniu w Gdańsku, byłam też w innych miejscowościach, ot specjalizacja. Stare kąty mnie powitały. Fajno. Spotkałam znajomą ze studiów, pogadałyśmy sobie. O wszystkim i o niczym, ot takie ploteczki. Nie przejęłam się tym zbytnio. Chociaż sama koleżanka bardzo miła i sympatyczna, nie narzekam. 

Dzisiaj za to spotkaliśmy się całą gromadą na spotkaniu rodzinnym. Był oprócz nas brat i bratowa. Też sobie rozmawialiśmy, plotkowaliśmy, ustalaliśmy szczegóły życia. A przy okazji kawka, herbatka, ciasto, wcześniej obiad. Nasze małe Stare Miasto. 

W domu i tak mam sporo roboty, jednak wybieram się na kilka rozrywkowych spotkań w ciągu tygodnia. A to konferencja z przyjaciółmi, a to spotkanie, a to zakupy. Dużo tego. Czas spędzam ciekawie. 

Aż zapomniałam, że między tymi wszystkimi potkaniami wypadałoby pracować... ;) Pracuję jednak dzielnie, nawet czasem (rzadko) dyżuruję. Z naciskiem na czasem, w końcu już dawno, dawno temu napisałam, że nie zamierzam żyć pracą, a mam nadzieję żyć swoją rodziną. 

Jeszcze ponad połowa specjalizacji za mną. Już wiem, co chcę robić dalej. Coś nieco innego, nieco dalszego. Ale pokrewnego. Mam plan. 

wtorek, 16 stycznia 2018

Witajcie kochani w moich skromnych progach. Tak, witajcie w roku 2018, tej pięknej, bezśnieżnej zimie. Chociaż ostatnio jakby się ochłodziło, a nawet "piździ złem."

Trochę dziwnie, że ciągle piszę tego bloga. Blogi rodzą się, umierają, ludzie przestają pisać, potem dają notkę, że wracają i po tej notce nie pojawiają się już nigdy. Niektórzy usuwają stronę. A ja ciągle wracam w to miejsce, mimo przerw reanimuję. Lubię tu pisać, nawet, jeśli czynię to rzadko. 

Niedługo mam zjazd w Gdańsku. Stare śmieci. Zobaczę może moją uczelnię, ale w sumie nie wiem. Mało "ukochane" miejsce. Jeszcze nie wiem, gdzie będzie zjazd, ięc może na GUMed będzie zbyt daleko, by tam jechać. 

W pracy muszę przez to urlop wziąć, ale to nic, i tak mam zaległy. Od trzech miesięcy nie miałam urlopu, czas najwyższy odpocząć. Gdański zjazd będzie ku temu znakomitą okazją. Odpoczynek od rodziny i starzy, gdańscy znajomi? A pewnie będą i ludzie, którzy już z Trójmiasta wyjechali. 

Cieszę się. 

Kocham Gdańsk moją nastoletnią miłością, taką, jaką pokochałam go, gdy tam przyjechałam. Piękny, kwiecisty park przy uczelni, gdzie dowiedziałam się o przyjęciu na studia, rozświetlona nocą Zaspa, ogromne blokowisko, gdzie mieszkałam, poprzecinana błyskawicami tramwajów.

Tak, cieszę się. :)

środa, 11 października 2017

Tak sobie obiecałam po marnym początku jesieni, że październik 2017 stanie się miesiącem pod znakiem nienarzekania, niejojczenia, niepłakania. Będzie miesiącem wesołym. Pojawia się pytanie, jak tego dokonać - i jest to pytanie zasadne. A więc: zacznijmy od wypunktowania, dlaczego akurat ten październik.

Po pierwsze, moja pensja dość znacznie urosła w tym miesiącu i taka pozostanie. Mam nadzieję. I do tego stało się to niewielkim nakładem sił i środków, a więc nie dwa nowe etaty. Dalej większość czasu spędzam w domu z rodziną (co nie zmienia faktu, że wolałabym pracować mniej za te same kwoty...).

Po drugie powiększy mi się rodzina, chociaż akurat nie moją to będzie zasługą. Dla mnie im więcej dzieciaków na rodzinnych zjazdach, tym weselej, a i na co dzień jestem w stanie się zaopiekować, jak będzie trzeba.

Po trzecie kończy mi się kredyt. I znów sprawa finansowa, prawda? Ale ostatnia rata brzmi znakomicie. Cieszę się, że to już za mną. Jeszcze niedawno wydawało mi się, że ów kredyt pochłania co miesiąc bajońskie sumy i chyba nigdy już się nie skończy.

Po czwarte zacznę staż, na który czekałam. Staże robię od dawna, jedne są ciekawsze, inne nudniejsze, na jednych robię więcej, na innych mniej. Na tym mam nadzieję porobić sporo, bo koleżanki, które już były, reklamowały. Staż będzie na Klinice, a więc czekają mnie dojazdy, ale po ostatnim stażu tamże jestem pozytywnie nastawiona. 

Nie wiem, co po piąte. Może to, że uporządkowałam swoje książki i zrobiłam stosik tych, co jeszcze do przeczytania? Na razie wracam do codzienności.

poniedziałek, 21 sierpnia 2017

Trochę zmniejszyłam sobie liczbę dyżurów, chociaż niewiele, w końcu trzeba zarobić na rodzinkę i na siebie ;) Mam nadzieję, że gotówki starczy, bo ja nie mam siły pracować ponad miarę. Po co? Po co się zadręczać?

Dyżury na naszym oddziale są ciężkie, wszystko jak leci idzie na internę. Na niewydolności serca i arytmie kardiologia się wypina, oni chcą tylko dobrze finansowane zawały. Na brzuchy chirurgia się wypina, oni potrafili nawet perforacji napisać (bez obejrzenia pacjenta!!!) "nie do leczenia zabiegowego". Neurologia bierze udary, ale jak stary i nierokujący, to też najlepiej na internę. Jasne, interna wchłonie, ale potem okazuje się, że miejsca nie ma, no bo skąd, a pacjenci czekają trzy dni na SOR-ZE, bo przecież pusta!!! kardiologia nie weźmie. Oczywiście oficjalnie te oddziały pełne, miejsc nie zgłaszają, ale stażyście nam donoszą, że co druga sala pusta. 

A teraz dyżury jeszcze cięższe, bo więcej miejsc na oddziale. Doszły nam sraczki, cła reżimówka. Chociaż my i tak nie mamy tak źle - sąsiadom doszła cała sama monitorowana, czyli wszystkie ciężkie stany na internie, których nie chce OIOM. Stany astmatyczne, ostre brzuchy, co chirurgia się wypięła, jakieś pacjentki po NZK To wszystko na internę. A jak mamy pododdział monitorowany, to już w ogóle radość. 

Kolega się zachwyca. Chciałby na naszą internę, bo da się dużo nauczyć. Jasne. On robi anestezjologię. Śmieje się, bo ma w pełni monitorowany oddział, a to respiratory a to krwawe pomiary RR, a to nerki, a to ECMO jak już level hard. My mamy monitor jeden!!! na cały oddział, pulsoksymetr, co wyje, jak ktoś umrze, więc wiadomo, kiedy reanimować - w razie czego, ciśnieniomierz automatyczny (luksus). I własne dłonie i głowę.

Tagi: interna
22:09, cellula , praca
Link Komentarze (1) »
niedziela, 04 czerwca 2017

Zielone świątki, dzień wolny, spędziłam, jak przystało, w domu. Nie pracując. Przyszła do nas rodzinka na obiad, zrobiłam (dla brata weganina głównie) smażone tofu w sosie indyjskim z bazyliowym makaronem. Dziwna mieszanka, ale wyszło pyszne. Brat odmówił herbaty, gdyż podobno herbata do obiadu jest niezdrowa (!). Pił moją kranówkę, która na tym osiedlu jest cudowna i był zadowolony

Wg. Wikipedii: "Zielone Świątki – polska ludowa nazwa święta majowego lub czerwcowego, według wielu badaczy pierwotnie związanego z przedchrześcijańskimi – pogańskimi – obchodami święta wiosny (z siłą drzew, zielonych gałęzi i wszelkiej płodności), przypuszczalnie pierwotnie wywodząca się z wcześniejszego święta zwanego Stado (jego pozostałością jest ludowy odpust zielonoświątkowy), a obecnie potoczna nazwa święta kościelnego Zesłania Ducha Świętego."

Więc nawet nie wiem, czy to święto katolickie czy pogańskie, bo ogólnie nazwa brzmi rzeczywiście jak święto lasu. W każdym razie sklepy zamknięte.

Mam nadzieję, że i Wy, moi kochani czytelnicy, spędziliście ten dzień dobrze, nieważne, czy jako katolicy, czy poganie, czy inni ;)

Pozdrawiam weekendowo i... deszczowo!

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 18